wtorek, 16 grudnia 2014

Choinka

     Najwyższy czas, by solidnie wziąć się za ostatnie przygotowania ozdób świątecznych. Poniższą choinkę robiłam wczoraj dość późno wieczorem, na ostatnią chwilę-dzisiaj rano była już w rękach nowego właściciela. Żałuję dwóch rzeczy-po pierwsze, że nie zaczęłam robić jej wcześniej-wówczas pięknie by się zazieleniła; po drugie-że nie fotografowałam podczas pracy. Myślałam, że wszystko pójdzie łatwo, ale w trakcie tworzenia wynikło kilka komplikacji. Choinka jest wykonana na stożku styropianowym. Białe prześwity nie byłyby zbyt efektowne a malowanie stożka ze względu na wilgoć nie wchodziło w grę, dlatego mech nakładałam w dwóch warstwach. Pierwszą oprócz mocowania szpilkami z drutu dodatkowo owinęłam nitką, żeby wszystko ładnie przylegało. W następnej kolejności mocowałam szyszki za pomocą drutu i kleju na ciepło. Między nimi umieściłam zielone gałązki, widoczne na zdjęciu:


     Drugą warstwę mchu układałam luźno pomiędzy szyszkami i delikatnie owinęłam całość zieloną nitką. Niektóre miejsca są jak już wspomniałam mniej zazielenione, ale wystarczy mech od czasu do czasu spryskać wodą, aby nabrał intensywnego, zielonego koloru:


     Tak prezentuje się choinka w pełnej okazałości:


     Możliwe, że w tym roku wykonam jeszcze jakąś ozdobę w ten sposób-wtedy z pewnością nie powtórzę błędu i będę dokumentować każdy etap pracy. ☺

8 komentarzy :

 1. Choineczka wyszła cudnie, bardzo podobają mi się takie naturalne choinki :)
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziękuję, szkoda tylko, że takie naturalne ozdoby nie są łatwe w przechowywaniu :)

   Usuń
 2. Cudna choineczka!!! Wspaniale się prezentuje!!!
  Serdecznie pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna, naturalna ozdoba, przypomina prawdziwą choinkę. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, nawet wcześniej na to nie zwróciłam uwagi. Widziałam w niej tylko choinkę z mchu, natomiast teraz patrząc na nią faktycznie widzę podobieństwo do prawdziwego drzewka. Pozdrawiam serdecznie! :)

   Usuń
 4. Ale śliczna choineczka :) Ja już nie mogę się doczekać, aż swoją wstawię do domu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już niedługo ;) u mnie w tym roku w moich ciasnych czterech ścianach królować będzie choinka z palet ;)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...